Neděle, 29 ledna, 2023
aktualne
spot_img

Tipy, triky, nápady: Jablko lásky

on

Pravidelná konzumace jablek zvyšuje libido u žen.
Podle výsledků jedné ze studií skupina žen denně konzumující jablka vykazovala větší chuť na sex jako skupina bez pravidelného přísunu jablek. Nedokazuje to přímo afrodisiakální účinky jablka, ale poměrně výraznou souvislost mezi pravidelnou konzumací jablek a zvýšeným libidem u žen. V lidské historii se to potravinami a bylinami, které jsou pomocníky Afrodity jako bohyně lásky, jen hemží. Dnes už sice nemícháme nápoje lásky ani neprovádíme šamanské rituály, ale rádi mluvíme o povzbuzujících účincích například čokolády, chřestu, fíky, šafránu, koriandru, kávy, avokáda, banánů, ústřic nebo červeného vína …

Hormon boduje i na fotkách
Celer obsahuje hormon androsteron, který tělu dodá mužný pot. Samotný hormon je bez zápachu, ale pro nevěřící: Američtí vědci rozdělili fotky mužů na dvě části. První část postříkali Androsterone. Potom fotky předložili ženám. „Andosterónoví“ muži na fotkách bodovali mnohem více.

Ostrá je dobrá
Magická síla chilli papriček spočívá v látce zvané kapsaicin. Tato látka, která způsobuje jejich pálivou chuť, zvyšuje srdeční tep, rozšiřuje cévy a dodává tělu hormon štěstí endorfin. Všechny jmenované efekty správně okoření i valentýnské touhy.

Petržel v polévce
Když vaříme zeleninovou polévku, netřeba šetřit petrželkou. Podle vědců totiž obsahuje látku zvanou apiol, která rozšiřuje cévy a příznivě působí na pohlavní orgány. Po dobrém jídle přichází dezert – mohou to být například datle nebo fíky, ale měly by být čerstvé – datle údajně aktivizují vylučování spermií.

Mohlo by Vás zajímat

Jak si neublížit po návratu do fitka? Osobní trenér radí, na...

Několik měsíců byly zavřeny fitness-centra. Mnozí sportovní nadšenci se snažili zůstat ve formě alespoň pomocí domácího cvičení. Našli se však i tací, kteří na...