Čtvrtek, 23 března, 2023
aktualne
spot_img

5 důvodů, proč se zbavit přebytečných kilogramů

on

Jste spokojeni se svou postavou nebo byste chtěli něco změnit? Inspirujte se důvody, proč se zbavit přebytečných kilogramů a užít si život naplno. Poradíme vám, jak najít tu správnou motivaci a při svém snažení vytrvat.

1) Zdraví na prvním místě

I když budete bez přebytečných kilogramů vypadat skvěle, hnacím motorem může být zlepšení zdravotního stavu. S nižší váhou nebudete tolik zatěžovat klouby, vyhnete se možným problémům se zády a snížíte riziko nejen infarktu, ale i mozkové mrtvice. Se zdravým jídelníčkem navíc snížíte nezdravý cholesterol a zdravý životní styl se odrazí i na stavu vaší pleti.

2) Získáte sebevědomí
S vyšší váhou bohužel klesá míra zdravého sebevědomí. Pokud vás vaše váha trápí, určitě znáte situace, kdy se vám nechce do společnosti a nikam mezi lidi. Snížením váhy dosáhnete spokojenosti a nebude pro vás problém vyrazit s přáteli ven, najít si vysněnou práci nebo poznat nový protějšek.

3) Naučíte se návykům

Cesta k vysněnému tělu se vám může zdát dlouhá a namáhavá, ale věřte, že za to opravdu stojí. S členstvím ve fitness centru a pravidelným cvičením si osvojíte návyky, které oceníte i v osobním a pracovním životě. Naučíte se dodržovat plán, plnit své cíle a podpoříte tím nejen svůj fyzicky, ale hlavně také psychický stav.

4) Dovolte si být šťastní

Věděli jste, že pohyb v těle vyvolá endorfiny – hormony štěstí? Co takhle místo kousku čokolády raději zajít na sálovou lekci? Poznáte nové přátele, užijete si čas jen sami pro sebe a navíc uděláte další krok ve vaší cestě za vysněným tělem.

5) Aktivní život

Zapomeňte na nudné válení se u televize. Užijte si aktivní život. Nižší váha vám dovolí dělat vše, co chcete. Můžete se věnovat různým sportům, zajet si k moři a bez ostychu si užít plavkovou sezónu, nebudete se bát jít do wellness, můžete jet na lyže a nezadýcháte se jen při cestě do kopce. Užijte si svého čtyřnohého parťáka při každodenním běhu a budete mít chuť a energii věnovat se svým dětem.

Vždy, když ztratíte motivaci a zapomenete, proč chcete zhubnout a že to děláte pro sebe, připomeňte si tyto důvody. Možná pro vás bude jednodušší vydržet, zatnout na začátku zuby, a poté si už svou cestu jen užívat.

Předchozí článekV hlavní roli sklo: stavební prvek nebo dekorace?
Další článekZlatý věk aplikací aneb Najděte si práci snů

Mohlo by Vás zajímat