Čtvrtek, 23 března, 2023
aktualne
spot_img

5 důvodů, proč si pořídit psa

on

Přemýšlíte nad tím, jestli si pořídit psa? Položte si základní otázky, které vám pomohou při rozhodování. Na psa rozhodně potřebujete dostatek času, ať už se jedná o jeho výchovu, venčení nebo další péči. Zároveň vám přinášíme důvody, proč si psa pořídit.

1) Myslíte si, že pes jsou jen starosti o krmení, venčení a další péči? Samozřejmě je nutné vybrat kvalitní krmivo pro psy, zajistit pelíšek a pořídit základní výbavu. Nezoufejte však, že vás čekají jen povinnosti, se psem si užijete i spoustu legrace. Vaše rozhodnutí pořídit si psa však musí být uvážené a měli byste zvážit vše, co to obnáší. Počítejte s tím, že pořízení psa je dlouhodobým rozhodnutím a měli byste vědět, že to zvládnete.

2) Pes vám pomůže k aktivnímu životu. Užijete si společné procházky, výlety a klidně i dovolené. Naučte se vnímat každou cestu do přírody jako způsob meditace a uvolnění od každodenního stresu. Každou procházku se snažte věnovat místu, kam jdete. Naučte svého psa povelům a pracujte na společném vztahu.

3) Díky čtyřnohému parťákovi můžete poznat nové přátele i novou lásku. Nikdy nevíte, koho na procházce poznáte. Budete překvapeni, jak lehce se seznámíte. Pes je nejen skvělé téma k hovoru, ale zároveň se s nim pobavíte.

4) Myslíte si, že starost o psa je náročná a nebudete mít na ni dostatek času? Zajistěte svému mazlíčkovi celodenní přístup k misce s vodou a vyberte vhodné krmivo. Ideální jsou granule pro psy, konzervy nebo kombinace obojího. Čas si udělejte také na venčení a společné hry. Pokud máte pejska doma, budete překvapeni, jak dlouho dokáže odpočívat a spát.

5) Se psem se nikdy nebudete nudit. Nejenže si užijete legraci doma, ale také venkovní aktivity. Věnovat se můžete také psím agility. K nim využijete nejen stopovací vodítko, tréninkový klikr s píšťalkou, ale i další pomůcky pro sport a výcvik psů.

Mohlo by Vás zajímat