Neděle, 29 ledna, 2023
aktualne
spot_img

Drobné šperky s velkou energií, to jsou klenoty s pietersitem

on

Pietersit je kámen, který zatím ve světě minerálů nemá příliš dlouhou tradici. Ve srovnání s dobře známými nerosty však překvapí zajímavým vzhledem i mnoha pozoruhodnými vlastnostmi.

Živelná energie barev

Na pietersitech fascinuje zejména jejich barevnost. Základní barva kamene je teple zlatavě hnědá s modrými až modročernými stopami.

Proto se mu přezdívá i kámen blesků. Charakteristická kresba totiž připomíná zlatavé světlo blesků křižujících při bouři temnou oblohu. Podle ezoteriků je v něm navíc ukrytá silná energie živlů. Přisouzena mu však bývá i výrazná schopnost chránit svého nositele.

Za unikátní barvu je zodpovědné chemické složení kamene. Jedná se o silicifikovaný riebeckit s limonitem. Z chemického hlediska jej můžeme považovat za chalcedon neboli mikrokrystalický křemen. Vláknitá struktura křemene pak vytváří charakteristický efekt „kočičího oka“.

Krystalizuje ve formě hmot v jaspisu, kde jsou inkluze pseudomorfů po azbestu. Jako pseudomorf označujeme minerál, který je tvořen chemickou nebo strukturální změnou jiné látky, ačkoli si zachovává svůj původní tvar. To, zjednodušeně řečeno, znamená, že se pietersit tvoří ve štěrbinách jaspisu, kde se kdysi nacházel azbest.

Šperky zrozené v září blesků

Vzhledem k tomu, že jsou známy pouze dvě lokality, v nichž se vyskytuje, nerost je nejen nový, ale také poměrně vzácný.

Šperky s tímto kamenem jsou proto velice cenné. Vyhledávané jsou nejen pro svůj estetický dojem, ale nosí se i coby talismany. Pietersit je považován za kámen transformace.

Velmi často se minerál zasazuje do bílého kovu. Neokázalé a nadčasově působící stříbro představuje ideálního průvodce tohoto nerostu. Dovoluje mu diskrétním způsobem vyniknout a odhalit v plné míře svou nádheru.

Jedinečné stříbrné šperky s pietersitem se stanou oblíbenou ozdobou každé ženy. Jejich spektrum je nesmírně rozmanité, kámen se používá pro vsazování do přívěsků, velmi oblíbené jsou však i prsteny s pietersitem.

Více informací se dočtete v článku Šperky s pietersitem na našem blogu.

Mohlo by Vás zajímat

Techniky, které dokáží snížit stres za pár vteřin

Pokud jste ve stresu, nemáte čas číst různé příručky, ani zajít do Tibetského kláštera, nebo trávit hodiny v meditaci. Potřebujete rady, které fungují okamžitě....