Čtvrtek, 23 března, 2023
aktualne
spot_img

Kvalitní životopis vám pomůže rychle najít práci říká Personalistka.cz

on

Často se stává, že i když je uchazeč o zaměstnání šikovný a skutečně chce najít nové zaměstnání, nedaří se mu to i několik měsíců z jednoho prostého důvodu. Jeho životopis nesplňuje vše, co má, je pro zaměstnavatele nezajímavý, nenadchnul, nebo dokonce vzbudil o hledajícím zaměstnání pochybnosti. Špatně vypracovaný životopis vám radikálně snižuje možnost najít si práci. Přitom stačí dodržet pár rad, a životopis bude působit profesionálně, vysvětluje slečna Pavlína z job portálu Personalistka.cz. Můžete tak získat práci svých snů.

Na co velmi dbát v životopise

Je naprosto důležité, aby životopis obsahoval vše, co má, a nevkládali jste do něj naopak to, co není třeba. Základem jsou osobní údaje, vzdělání a předešlá zaměstnání. Osobní údaje několikrát raději zkontrolujte, zvláště ty kontaktní, bez nichž by se s vámi budoucí zaměstnavatel nemohl spojit. Je dobré mít seriózně působící e-mailovou adresu, která neobsahuje zdrobněliny, číslice, nicneříkající slova… Neuvádějte naopak osobní informace, které zaměstnavatel – certifikace firem, nemá právo vědět. Např. politické přesvědčení, rodinný stav, děti ano/ne, sexuální orientace…

U dosaženého vzdělání uveďte nejvyšší dosažené vzdělání včetně celého názvu školy a vystudovaného oboru. Zaměření studia nebo témata prací ve škole, které mají něco společného se zaměstnáním, o které se ucházíte, určitě uveďte. Nezapomeňte ani na studium v zahraničí, kurzy, semináře, stáže nebo samostudium, pokud se mu doma hojně věnujete.

Pracovní pozici vám může pomoc i uvedení předností, jako flexibilita, zkušenost s prací v týmu, zkušenost s prací ve stresu, nebo že vám naopak vyhovuje práce samostatná, jste ochotni v práci zůstat déle, když je potřeba dokončit práci, která je důležitá… Vstřícnosti zaměstnanců si mnozí zaměstnavatelé váží a dovedou ji ocenit. Stejně tak jsou rádi, když jste ochotni se učit nové věci. V nabídce pracovního portálu Personalistka.cz najdete tisíce atraktivních pracovních pozic a nabídek inzerce práce zdarma.

Mohlo by Vás zajímat

Nejlepší asistentka pro váš virtuální event?

Nejlepší asistentka pro váš virtuální event? Ta s umělou inteligencí! Chtěli byste asistentku pro váš event, která je stále k dispozici, v dobré náladě a...