Čtvrtek, 23 března, 2023
aktualne
spot_img

Vlastníte rodinný dům? Myslete na správné zabezpečení

on

Pocit bezpečí ve vlastním domě je velmi důležitý. I když je v České republice poměrně nízká kriminalita, může se stát, že v době vaší dovolené přijde do vašeho příbytku nevítaný host. Tuto situaci rozhodně nechceme zažít, proto je důležité myslet na bezpečnostní prvky, které náš majetek ochrání. Jak vybrat to správné?

Zloděj si všímá maličkostí

Polorozbité dveře na zahradu, nevybraná schránka plná novin a dopisů nebo neustále zhasnuté světlo? To jsou lákadla, která mohou naznačovat, že je dům prázdný. Abyste tomu předešli, při odjezdu na dovolenou využijte lampy s čidlem, poproste sousedku o vybírání schránky a opatřete svůj dům bezpečnostní kamerou. I když se může jednat o mnoho akcí kvůli jedné dovolené, jistě oceníte vydanou snahu, abyste se vyhnuli možnému vykradení.

Rozhodujte podle bezpečnostních tříd

Dveře jsou velmi výrazným prvkem, do kterého je dobré investovat nejen kvůli příjemnému designu, který se hodí ke zbytku domu, ale i z kvůli vysoké bezpečnostní třídě. Těch je celkem šest a označuje výdrž jednotlivých prvků, které dokáží odolat nechtěným hostům. Ideální variantou je bezpečnostní třída číslo 3, které zloděj jen tak nenaruší.

Vsaďte na kvalitní zámek

Mít bezpečné dveře nestačí, proto je nutné vybrat i kvalitní zámek, který není možné demontovat z vnější strany domu. K tomu slouží bezpečnostní kování a cylindrická vložka, která by měla být opatřena stejnou bezpečnostní třídou jako dveře.

Nezapomeňte na garáž

Když jsme u zabezpečení domova, rozhodně nesmíme zapomenout na garážová vrata. Ať už máte rolovací nebo sekční garážová vrata, nezapomeňte na jejich kvalitní zabezpečení. Své dokáže zabudovaný alarm, bezpečnostní kamera nebo třeba běžné dálkové ovládání vrat, ke kterému se dá během chvilky přeprogramovat kód k otevření vrat.

Výběr kvalitního zabezpečení vašeho domova je velmi zdlouhavý, nicméně tato práce rozhodně stojí za to a případní zloději se vašemu obydlí vyhnou obloukem.

Předchozí článek5 tipů, jak pečovat o své spodní prádlo
Další článekDanner – americká legenda na treku

Mohlo by Vás zajímat