Úterý, 6 prosince, 2022
aktualne
spot_img

Velký jarní úklid! Víte, kam s přebytečnými či vytříděnými oděvy?

on

Přestože některé kousky ve skříni vám udělali radost, někdy je nejvyšší čas posunout je dál.
Současný trend separování odpadu je velmi důležitý a smysluplný. Určitě ho však nemůžete omezovat jen na zbytky potravin, papír či plasty, které se denně ocitají ve vaší spotřebě v rámci jídla či kosmetiky. Pokud se chystáte například na třídění ve skříni či knihovně, co byste měli udělat, abyste postupovali správně?

Dobrá zpráva zní, že většina takových vyselektovaných kousků z vaší domácnosti může dostat „druhý život“. Pokud jde o zachované kusy oděvů, ideální je jejich věnovat na charitu či případně najít někoho, kdo dané oděvy potřebuje. Klidně po soukromé lince. Samozřejmě, vyřazené oděvy by měly být vyprané a v nositelný stavu.

Velkým pomocníkem se staly sociální sítě, na kterých se organizují různé sbírky, ale i burzy. Vyřazené oblečení tak můžete dokonce i zpeněžit, za pár eur prodat dál. Samozřejmě, lepší pocit asi budete mít, pokud nezištně pomůžete. A vězte, že takových, co pomoc potřebují, je stále dost.

ČTĚTE VÍCE
Správné fungování imunity? Pomůže zejména vhodná strava. Víte, jaká?
Správné fungování imunity? Pomůže zejména vhodná strava. Víte, jaká?
V tónech (irské) zelené jako Kate? Toto je 11 šatů, které byste měli vidět
V tónech (irské) zelené jako Kate? Toto je 11 šatů, které byste měli vidět
Dokonalá pleť Salmy Hayekové i po 50-ce? Recept slavné herečky překvapí
Dokonalá pleť Salmy Hayekové i po 50-ce? Recept slavné herečky překvapí
Medvědí česnek si připravte na způsob pesta či špenátu
Medvědí česnek si připravte na způsob pesta či špenátu
Na internetu určitě najdete množství podnětů, kam a jak můžete jednotlivé oděvy (ať už vaše, vašich rodinných příslušníků či například věci po malých dětech) věnovat. Existují i ​​mnohé oficiální portály, mezi nimi například podajdalej.sk (nevěnuje se pouze oděvem, ale například i knihám, hračkám či menším částem nábytku).

Zkuste se vyvarovat vyhazování šatstva do kontejnerů. Vždy je dobré, i v menším městě, kontaktovat místní organizaci, která se zabývá například pomocí v nouzi sociálně slabším vrstvám obyvatelstva a vaše oděvy přivítá, případně vám poradí s jejich věnováním.

Pokud jsou již oděvy v takovém stavu, že je opravdu nutné je vyhodit, máte dvě možnosti. Z některých můžete ještě udělat například hadry nebo utěrky do domácnosti a najdete jim tak na pár měsíců další využití. Druhá možnost je pak sběrný dvůr.

Mohlo by Vás zajímat

Techniky, které dokáží snížit stres za pár vteřin

Pokud jste ve stresu, nemáte čas číst různé příručky, ani zajít do Tibetského kláštera, nebo trávit hodiny v meditaci. Potřebujete rady, které fungují okamžitě....