Neděle, 29 ledna, 2023
aktualne
spot_img

Jesle na prodej aneb jak předat fungující mateřinku?

on

Není pochyb o tom, že výchova malých dětí je neuvěřitelně náročná nejenom na čas, ale především na nervy. Žádné dítko se totiž nenarodí jako andílek a mnohdy je třeba využít relativně velké úsilí k tomu, aby se z něj stal slušný a spořádaný malý človíček. Přesně tenhle nelehký úkol spočívá na jeslích a mateřských školkách, jejichž provoz je složitý, a přesto krásný.

Sluší se zavřít školku?

Jako provozovat jeslí nebo mateřské školky už jste se určitě mnohokrát dostali do okamžiku, kdy jste měli sto chutí vystavit na internet inzerát s titulkem – jesle na prodej. Pro vás jako majitele a provozovatele by to pochopitelně byl krok směrem k vysvobození, jenomže malé ratolesti by čekalo velké utrpení. Říct si – prodám jesle a budu mít klid, je věc jedna, nicméně byste měli myslet i na děti, kteří si budou muset v okamžiku zavření školky hledat nové místo, jichž není zrovna přebytek.

Co tedy udělat?

Existuje ovšem jeden vcelku originální způsob, jak se ctí odejít z předškolního vzdělávání, a přitom zachovat kontinuitu provozu vašich jeslí nebo mateřinky. Konkrétně se jedná o nabídku převzetí vaší fungující mateřinky. Jinak řečeno hledáte ochotné lidi, kteří si říkají – koupím jesle a budu se starat o výchovu dalších generací. Jenomže jak asi sami tušíte, takových občanů po zemi příliš mnoho nechodí, ba dokonce je jich jako šafránu.

Kde jesle nabídnout?

I když se to tak nemusí zdát, tak je práce v jeslích relativně náročná. Počítejte hlavně s psychickou zátěží, kdy se budete starat o několik dětí, které navíc budete učit základní návyky slušného chování. Nabídkou – prodám jesle určitě neoslovíte každého, ale věřte tomu, že se vhodná osoba nakonec najde. Zvláště pokud svůj inzerát umístíte na specializovanou stránku, kde se vyskytují desítky poptávek a nabídek, většinou s nadpisem – hledám práci v jeslích.

Práce v jeslích Praha pro vás nemusí znamenat pouze zátěž. Raději za sebe najděte náhradu a předejte školku následovníkovi, než abyste negativně ovlivnili osud malých ratolestí.

Mohlo by Vás zajímat

Techniky, které dokáží snížit stres za pár vteřin

Pokud jste ve stresu, nemáte čas číst různé příručky, ani zajít do Tibetského kláštera, nebo trávit hodiny v meditaci. Potřebujete rady, které fungují okamžitě....