Úterý, 4 října, 2022
aktualne
spot_img

Jesle na prodej aneb jak předat fungující mateřinku?

on

Není pochyb o tom, že výchova malých dětí je neuvěřitelně náročná nejenom na čas, ale především na nervy. Žádné dítko se totiž nenarodí jako andílek a mnohdy je třeba využít relativně velké úsilí k tomu, aby se z něj stal slušný a spořádaný malý človíček. Přesně tenhle nelehký úkol spočívá na jeslích a mateřských školkách, jejichž provoz je složitý, a přesto krásný.

Sluší se zavřít školku?

Jako provozovat jeslí nebo mateřské školky už jste se určitě mnohokrát dostali do okamžiku, kdy jste měli sto chutí vystavit na internet inzerát s titulkem – jesle na prodej. Pro vás jako majitele a provozovatele by to pochopitelně byl krok směrem k vysvobození, jenomže malé ratolesti by čekalo velké utrpení. Říct si – prodám jesle a budu mít klid, je věc jedna, nicméně byste měli myslet i na děti, kteří si budou muset v okamžiku zavření školky hledat nové místo, jichž není zrovna přebytek.

Co tedy udělat?

Existuje ovšem jeden vcelku originální způsob, jak se ctí odejít z předškolního vzdělávání, a přitom zachovat kontinuitu provozu vašich jeslí nebo mateřinky. Konkrétně se jedná o nabídku převzetí vaší fungující mateřinky. Jinak řečeno hledáte ochotné lidi, kteří si říkají – koupím jesle a budu se starat o výchovu dalších generací. Jenomže jak asi sami tušíte, takových občanů po zemi příliš mnoho nechodí, ba dokonce je jich jako šafránu.

Kde jesle nabídnout?

I když se to tak nemusí zdát, tak je práce v jeslích relativně náročná. Počítejte hlavně s psychickou zátěží, kdy se budete starat o několik dětí, které navíc budete učit základní návyky slušného chování. Nabídkou – prodám jesle určitě neoslovíte každého, ale věřte tomu, že se vhodná osoba nakonec najde. Zvláště pokud svůj inzerát umístíte na specializovanou stránku, kde se vyskytují desítky poptávek a nabídek, většinou s nadpisem – hledám práci v jeslích.

Práce v jeslích Praha pro vás nemusí znamenat pouze zátěž. Raději za sebe najděte náhradu a předejte školku následovníkovi, než abyste negativně ovlivnili osud malých ratolestí.

Mohlo by Vás zajímat

Popíjíte víno a říkáte si, že v malém množství prospívá zdraví?...

I velmi mírné pití alkoholu je škodlivé pro mozek, tvrdí britští vědci. ČTK 28.05.2021 13:00 víno, ženy, kamarádky, oslava, žena, alkoholFoto: ShutterstockNa sklenku dobrého vína...