Sobota, 20 dubna, 2024
aktualne
spot_img

Tipy, triky, nápady: Maso připravené pomalu

on

Pomalu maso zůstává šťavnaté i po naporcovaného.
A zejména při vepřovém mase lze takto dosáhnout výborné vlastnosti konečného produktu. Při teplotě 120 ° C se nejprve zatáhnou na mase póry a pak se při nízké teplotě zpracovává několik hodin. Výhody: Metodu lze použít při vaření v noci bez nutného dohledu, lepší výnos z použité suroviny, úspora energie využitím výhodných nočních tarifů, maso lze snadno udržovat teplé, nedochází ke ztrátám a zničení suroviny, maso zůstává šťavnaté i po naporcovaného a po rozkrojení je rovnoměrně zabarvené až po vnější okraj.

Vepřové řízky v pohárech
I vepřové řízky můžeme konzervovat do zásoby. Nejprve je omyjeme, osušíme a dobře naklepeme. Do litrových sklenic dáme po lžičce soli, natěsno naskládáme řízky a navrch dáme lžíci sádla. Sklenice uzavřeme a sterilujeme na dvakrát, stejně jako například guláš.

Klasika: ruční mlýnky
Ruční mlýnky na maso dnes dostat ve velikosti 5 a 8, v posledních letech i ve velikosti 10. Číslo udává velikost děr (otvorů) v milimetrech. Většinou se vyrábějí z kvalitního nerezu a lze je mýt v myčce.

Prkénko bez bakterií
Nejlepším způsobem, jak zabránit, aby se bakterie ze syrového masa nepřenášely mezi jednotlivými potravinami, je mít odlišné prkénka na různé druhy potravin. Tradiční dřevěné destičky třeba dezinfikovat častěji – po každém použití nebo alespoň jednou týdně je ideálně jejich vydezinfikovat namočením do bělidla.


Redakce radí: Nevíte co připravit k masu? Nechcete se inspirovat tipy na zajímavé přílohy.


Mohlo by Vás zajímat

Střešní nosiče, které vám převezou kola, zimní výbavu, ale i osobní...

Možná je tohle i váš případ – jste početná rodina o čtyřech či pěti lidech a rádi vyrážíte svým autem za dobrodružstvím. Možná tak...