Čtvrtek, 23 března, 2023
aktualne
spot_img

Nejlepší tipy, jak mít aktivní život

on

Chcete mít život plný zážitků, dobrodružství, cest a zábavy? Poradíme vám, jak si zařídit aktivní život. Překvapí vás, že i naprosté maličkosti vás mohou dovést ke splnění vašich snů. Začněte se změnami už dnes.

Začněte pořízením denního diáře. Každý den si udělejte svůj osobní rituál, kdy si k němu sednete a napíšete, co chcete následující dny zažít. Samozřejmě přidejte i nutné povinnosti, pracovní aktivity, případně návštěvy lékaře, zubaře a podobné. Díky zapisování do diáře budete za okamžik vědět, kolik volného času vám zbývá na koníčky a trávení času s rodinou.

Nebojte si plánovat také volný čas. Čeká vás víkend bez práce a téměř bez starostí? Co takhle si vyjet na výlet. Můžete vyrazit na hory, je na vás, zda budete lyžovat, sáňkovat nebo třeba bobovat. Také se můžete jen projít po zasněžené krajině a užít si zimní počasí. Večer se ohřejte v horské chatě u krbu a nezapomeňte si k tomu dát svůj oblíbený nápoj i s bohatou večeří.

Začněte víc chodit pěšky. Nejenže chůzí posilujete tělo tím nejpřirozenějším způsobem, ale zároveň se staráte o svou duševní hygienu. Po cestě do práce, do obchodu nebo třeba do kina si vyčistíte hlavu, můžete si užít okolní přírodu a případně si popovídáte s partnerem, dětmi nebo kamarádkou.

Zapojte do aktivit i svůj protějšek a děti. Je na vás, zda jim pořídíte denní nebo týdenní diář nebo raději využijete rodinného plánovacího kalendáře. Klidně si k němu sedněte společně a udělejte si plán nejen na dovolené a výlety, ale také poznávání nejbližšího okolí. Zaznamenejte si do kalendáře i domácí práce a pracovní povinnosti. Budete překvapeni, kolik času ušetříte chytrým plánováním.

Skvělým způsobem, jak žít aktivně je vytvoření Listu přání a snů. Klidně na to použijte volnou stránku v diáři. Pořídit si však můžete i notes, který bude určený jen k vašim touhám a snům. Napište si seznam, co vše chce vidět, zažít a vyzkoušet. A pak už nezbývá nic jiného, než začít.

Předchozí článekV hlavní roli Bitcoin: Oč jde a jak probíhá jeho těžba?
Další článek5 důvodů, proč si pořídit psa

Mohlo by Vás zajímat