Neděle, 29 ledna, 2023
aktualne
spot_img

Je to na Vás doma dlouhé? Vše, na co jindy nemáte čas, teď dělejte důkladně

on

Čas na důkladnou pratovanie, čištění skvrn či dezinfekci domácnosti.
Vaříte si vše doma
Byli jste zvyklá na denní menu či večerní posezení v restauraci? S tím je na jistý čas konec. Namísto hotových jídel můžete využít svůj čas na zkoušení nových pokrmů a receptů. To má smysl z několika důvodů: Vyhýbáte se škodlivým přísadám, palmovém oleji, velkému množství cukru a rovněž snižujete množství odpadu. Než půjdete nakupovat, přemýšlejte o tom, co chcete vařit a nakupujte takovým způsobem, abyste se zásobami vydržely asi týden – vyhnete se tak častým kontaktem s lidmi. Právě teď máte čas dopřát si více času na studování receptů, jejich vylepšování, zdravější vaření – to může pomoci i vaší imunitě.

důkladně uklízíte
Vnější příjemné teploty ukazují, že přichází jaro. Vzhledem k současné situaci a značné omezení máme nyní opravdu dost času na důkladné jarní úklid – což je také prevencí před šířením koronavirus. V nejbližších týdnech budete trávit hodně času ve svých příbytcích, takže byste je měli mít co nejpříjemnější, ale i nejčistší. Využijte čas na to, abyste roztřídili zimní věci od jarých, nepotřebné od potřebných … Ukliďte šatník, police s hrnci, vymyjte všechny žaluzie, proberte zavařeniny v špajzka či staré zásoby potravin … Důkladnou očistu dopřejte pračce či myčce, zkontrolujte kávovar.

Opravujte, vylepšujte
Právě teď je dostatek času na opravu či údržbu kola i dětské koloběžky. Je čas konečně vyměnit nefunkční žárovku v šatníku či opravit pár zipů na oblečení. Můžete vyčistit skvrny na oblečení, pohovce či koberci, které jste pro nedostatek času odkládali, rovněž máte prostor na obnovu balkonového nábytku. Zaměřte se na staré elektrospotřebiče, ty, které chcete definitivně vyřadit, odložte na jedno místo a po skončení výjimečných opatření jejich odnesete do sběrného dvora. Pokud máte děti, v jejich pokoji najdete rovněž dost „práce“. Výměna baterií v hračkách, vymytí či dezinfekce sportovního nářadí i přileb.

Mohlo by Vás zajímat

Jak si neublížit po návratu do fitka? Osobní trenér radí, na...

Několik měsíců byly zavřeny fitness-centra. Mnozí sportovní nadšenci se snažili zůstat ve formě alespoň pomocí domácího cvičení. Našli se však i tací, kteří na...