Neděle, 29 ledna, 2023
aktualne
spot_img

Když Velikonoce dýchají jemností, můžou vypadat i takto

on

Jak letos oslavíme svátky jara je dnes sporné. Potěšit se zda inspirovat pohledem na krásné prostřený stůl či velikonoční dekorace však můžete.

Pravda, nb 18.03.2020 17:00
Začátek jara s sebou přináší nejen příjemné počasí, ale i velkou škálu pestrých barev a vůní. A ty by měly nést i Velikonocemi. Jako svátky jara oslavíme tento rok je v aktuální situaci sporné – potěšit se pohledem či načerpat inspiraci však lze – pohled na svátečně prostřený stůl či kouzelné velikonoční dekorace určitě zahřejí u srdce.

Velikonoční stůl v jemných tónech růžové, Tchibo.
Velikonoční stůl v jemných tónech růžové, Tchibo.
Namíchat si barevnou paletu z jarních odstínů může být docela výzva – pokud nechcete mít ze svého příbytku benátský karneval. Zelená, žlutá či růžová, tedy typicky svěží barvy, se těžko navzájem kombinují. Zkuste proto sáhnout po jejich jemnějších verzích. Právě jemnost a pastely se mohou stát nosným barevným motivem vaší Velikonoc.

Dekorace na velikonoční stůl, Bonami.sk
Dekorace na velikonoční stůl, Bonami.sk
Čerstvé květiny, osení, zajíčci, vajíčka či ptáčky – to jsou typické symboly jara, bez kterých si velikonoční výzdobu dokáže představit jen málokdo. Po dlouhé zimě jsou příjemným osvěžením, které dodá interiéru pečeť svátků jara.

Velikonoční stůl v jemných pastelových tónech, …
Velikonoční stůl v jemných pastelových tónech, WestwingNow.sk
I zde můžete spíše sáhnout po neutrálních či pastelových tónech – nic nezkazíte bílou, béžovou, jemnou růžovou či nazelenalou. V těchto tónech se pohrajte s prostíráním jídelního stolu či sáhněte po doplňcích jako jsou podnosy, mísy či vázy právě v těchto odstínech.

Mohlo by Vás zajímat

Jak si neublížit po návratu do fitka? Osobní trenér radí, na...

Několik měsíců byly zavřeny fitness-centra. Mnozí sportovní nadšenci se snažili zůstat ve formě alespoň pomocí domácího cvičení. Našli se však i tací, kteří na...