Čtvrtek, 23 března, 2023
aktualne
spot_img

Danner – americká legenda na treku

on

Kolik značek turistické obuvi byste dokázali vyjmenovat nazpaměť? Pár jich určitě bude. Pokud je mezi nimi i Danner, tak toho určitě víte o této firmě víc. Například, že je pověstná vysoce kvalitními materiály, precizní řemeslnou výrobou, odolností a naprosto jasným, nezaměnitelným stylem.

Danner je známý především svými turistickými botami. Jediný oficiální slovenský prodejce má na stránce 94 variant. Komu by se z toho nezatočila hlava? Podívejme se na pár z nich s recenzentkou Renee, která z nich má docela dobrou sbírku a testuje je na svých cestách po celém světě.

DANNER MOUNTAIN 600

To je moderní verze dannerovské klasiky. Trvanlivá kůže spárovaná s membránou Danner Dry poskytuje dobrou ventilaci a ochranu před vlhkem. Vibram podrážka zajišťuje skvělou přilnavost na téměř jakémkoliv povrchu. Renee je pokládá za jedny z nejpohodlnějších bot a nosí je na denní turistiku a jiná dobrodružství s batohem na zádech. Dannery se tradičně dodávají se dvěma barvami šňůrek, takže si je můžete sladit s outfitem.

DANNER ADRIKA HIKER

Jsou dámské boty vyrobené tak, aby tě přenesly z ulic do hor. Roztomilý design se hodí do města, ale zároveň jsou dost odolné na to, aby zvládly většinu horských dobrodružství. Hrubý semiš a Danner Dry je zaručené kombo pro suché nohy. Adrika je vyšší model boty vhodný na túry s nerovným terénem, ​​kde by ti mohla extra podpora v oblasti kotníku přijít vhod.

BOTY DANNER TRAIL 2650

Si získaly srdce fanoušků raketovou rychlostí. Po těchto sáhni, když půjdeš nalehko a budeš se chtít rychle pohybovat. Jsou úžasné v teplejším podnebí díky své vynikající prodyšnosti a vyrábějí se v různých materiálech, barvách a hydroizolačních možnostech. Pokud potřebuješ vodotěsné, vyber si GTX model. Bez goráče zase budou dýchat o něco lépe a jsou vhodnější do horkého a suchého podnebí. Nejlépe se hodí na rychlé a snadné cestování, denní túry, teplé počasí, dlouhé vzdálenosti.

DANNER MOUNTAIN LIGHT

Jsou klasický model, který existuje v určité formě již více než 30 let. Lidé milují Mountain Light Boots na všechny druhy turistiky, ale recenzentka upozorňuje, že během teplých dnů v nich může být horko a na dlouhé trasy jsou trochu těžké – i když ve filmu Wild v nich hlavní aktérka ušla 1770 km! Rozhodně jsou vhodné pro chladnější počasí, různorodý terén a nebojí se vlhkosti. Bonusem je, že vypadají úžasně a hodí se téměř ke každému outfitu.

DANNER MOUNTAIN PASS

Jsou odlehčenou verzí Mountain Light a slouží jako hybridní bota na běžné nošení, cestování a na turistiku. Prodyšná membrána DRI-LEX je dělá pohodlnými i při vyšších teplotách.

Z tohoto super krátkého přehledu základních modelů můžeš získat orientační představu o botách Danner, ale ani náhodou jsme nevyčerpali všechny možnosti, které nabízí. Podrobněji si je prohlédneš zde.

Předchozí článekVlastníte rodinný dům? Myslete na správné zabezpečení
Další článekJak vytvořit ze svého bydlení domov

Mohlo by Vás zajímat