Čtvrtek, 23 března, 2023
aktualne
spot_img

Jak vytvořit ze svého bydlení domov

on

Zařizujete nový dům nebo byt? Chcete se v něm cítit co nejlépe? Poradíme vám, jak vytvořit i z obyčejného bydlení útulný a příjemný domov. Stačit vám budou dekorace, bytový textil a nápaditost. Začnete s proměnou bydlení už dnes.

Kde začít

S designem vašeho bydlení začněte klidně hned u vstupu. Ani vstupní hala nebo chodba nemusí být nudná a bez nápadu. Nebojte se přidat košíky s dekami, přidejte polštáře a také živé květiny. Skvěle se hodí i váza, rámečky na fotografie a další praktické dekorace.

Útulnost vašemu bydlení dodá také intimní osvětlení. Vyzkoušejte lampy a světla, která jsou ztlumit, případně vsaďte na klasiku v podobě svíček a svícnů. Navodit příjemnou atmosféru vám pomůže i aromalampa.

Srdce domu

Svou pozornost směřujte i do středu svého domu. V ideálním případě se jedná o obývací pokoj, který může být spojený s kuchyní. Do tohoto prostoru umístěte také bytový textil, ať už se jedná o pohodlné i designové polštářky, deky, přehozy a v neposlední řadě také závěsy. Budete překvapeni, jak dokážou závěsy změnit vzhled celého bydlení.

Kam s květinami

Váš dům rozhodně získá zcela nový vzhled s živými květinami. Je na vás, zda zvolíte řezané květiny do vázy nebo si vyberte květináče s oblíbenými trvalkami. Skvěle se hodí i dekorace ze sušených a umělých květin, které však musí být nápadité a nesmí působit kýčovitě.

Otiskněte duši

Skvělým způsobem, jak vnést do svého domu duši jsou osobní předměty, vzpomínky a fotografie. Nejenže můžete umístit fotografie do rámečků na zeď, ale příjemně budou vypadat i na nočním stolku. Vytvořte z fotek koláž anebo si udělejte do pokoje nástěnku. Na ni můžete navíc přidat i oblíbené citáty nebo vtipné hlášky.

Jak vybrat dekorace

Kromě designových kousků můžete vybrat i dekorace, které jsou praktické. K takovým patří kromě zmíněných váz, fotorámečků a lamp nebo květináčů, také různé figurky a těžítka. Ty se hodí i do minimalistické domácnosti. Vyberte podle svých preferencí tak, abyste se opravdu ve svém bydlení cítili jako doma.

Předchozí článekDanner – americká legenda na treku
Další článekFitness pomůcky: jak dosáhnout svých cílů v rámci cvičení?

Mohlo by Vás zajímat