Čtvrtek, 23 března, 2023
aktualne
spot_img

5 tipů, jak pečovat o své spodní prádlo

on

I když spodní prádlo není vidět, je velmi důležité, jak nám sedí, jestli je příjemné na dotek a jestli ho přes den vůbec nevnímáme. Když už si koupíme takové prádlo, které splňuje všechny naše parametry, je důležitá i správná péče. Díky ní nejen prodloužíme životnost spodního prádla, ale i jeho vzhled. Jak na to?

Vše začíná už při výběru

Stojíte v obchodě se spodním prádlem a přemýšlíte, jaké si vybrat? I když se kvalitní materiály pojí s vyšší cenou, je dobré investovat do svého pohodlí a zakoupit takové spodní prádlo, které nám díky svým vlastnostem vydrží delší dobu.Díky tomu nebudeme muset v brzké době navštěvovat nákupní centrum a výsledná cena bude nakonec mnohem nižší.

Čtěte cedulky

Ať už jsou vaše trenýrky z bavlny nebo z umělých materiálů, každý materiál si zaslouží adekvátní péči. Proto před ustřihnutím cedulek pozorně čtěte jejich obsah, abyste prodloužili životnost svého prádla. Ušetříte si tak nemalé zklamání, když dražší kousek podlehne zkáze jen kvůli zvolení špatného programu při praní a sušení.

Používejte správné prací prostředky

Když už je řeč o praní, je důležité používat správné prací prostředky. Obecně platí, že byste se měli vyhnout aviváži a agresivním práškům. Pro praní je ideální zvolit tekuté varianty pracích prostředků a myslete i na možné alergie, kterým předejdete prostředky pro citlivou pokožku.

Vsaďte na mělké šuplíky

Pokud je vaše prádlo čisté, je čas na jeho poskládání a uložení. Pánské spodní prádlo nevyžaduje žádné speciální zacházení a styl skládání je tak zcela na vás. Ideální je mít pro tyto účely komodu či skříň s mělkými šuplíky, díky kterým se budete skvěle orientovat a vyberete to správné.

Nezapomeňte na obměnu

Ani to nejdražší prádlo prané pouze v rukách bohužel nevydrží navěky a je nutné jej obměnit. Ten správný čas poznáte ve chvíli, kdy se prádlo párá, má na sobě malé dírky nebo je jinak znehodnoceno. Takové kousky by měly jít ihned do koše.

Péče o spodní prádlo není nijak složitá, stačí být pouze obezřetný a vybírat z kvalitních kousků, které vydrží.

Předchozí článekWebové stránky: 5 kroků, díky kterým budete brzy online
Další článekVlastníte rodinný dům? Myslete na správné zabezpečení

Mohlo by Vás zajímat