Čtvrtek, 23 března, 2023
aktualne
spot_img

Webové stránky: 5 kroků, díky kterým budete brzy online

on

Dospěli jste do fáze, že chcete být opravdu vidět nebo jste vymysleli byznys, ve kterém skutečně chcete podnikat? Webové stránky jsou základním pilířem online marketingu, ať už se jedná o online prezentaci nebo o e-shop. Vytvořit webové stránky nicméně není tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát, proto přinášíme pár tipů, které by vám mohly pomoci na cestě k vaší online prezentaci.

Na jméně záleží

Pro začátek je důležité vymyslet originální a padnoucí jméno pro vaše podnikání a teprve pak je v pořadí tvorba webových stránek. Může se to zdát jednoduché, nicméně ne vždy je vysněná doména volná. Ke zvážení je i zakoupení existující domény, což s sebou ale často přináší i nemalé výdaje.

Vyberte vhodný redakční systém

Redakčních systémů, je velké množství a výběr záleží zejména na vašem typu podnikání. Využít můžete např. Open Source řešení, ke kterým se řadí i oblíbený WordPress nebo Closed Source, který využívají spíše zkušenější uživatelé. Pokud máte specifické požadavky, doporučujeme volit spíše hybridní řešení nebo řešení na míru.

Zaměřte se na přitažlivý web design

Pokud nejste zkušený kodér, ale úplný začátečník, je ideální používat přednastavené šablony, kde můžete jednoduše měnit barvy, grafiku a umístění jednotlivých prvků webu. Důležité je myslet na nastavení vašeho webu i pro mobilní zařízení, odkud přichází velké množství potenciálních klientů.

Dbejte na zajímavý obsah

Když se potenciální zákazník dostane na vaše webové stránky, je velmi důležité zaujmout nejen příjemným designem, ale i skvělým obsahem. Přidejte na svůj web zajímavé blogové články, e-booky nebo jiné benefity, které vaše zákazníky osloví. Klíčem k takovému obsahu je znát vaši cílovou skupinu, ke které budete moci promlouvat, což rapidně pomůže při tvorbě relevantního obsahu.

Pomozte si reklamou

I když budete mít tu nejlepší webovou prezentaci, v dnešní době to bez reklamy úplně nepůjde. Můžete využít např. public relations, vsadit na sociální sítě, PPC nebo SEO optimalizaci. Pokud se na tyto doplňkové věci necítíte příliš kompetentní nebo se vám nechce učit dalším dovednostem, je dobré oslovit reklamní agenturu, která vám pomůže splnit vaše cíle.

Tvorba webových stránek není úplně jednoduchá, nicméně když si na ni vyhradíte více času, jistě vše vyladíte k dokonalosti.

Předchozí článekPůjčka na splátky bez registru. Jak postupovat
Další článek5 tipů, jak pečovat o své spodní prádlo

Mohlo by Vás zajímat