Neděle, 29 ledna, 2023
aktualne
spot_img

Rychlý úklid ve skříní

on

Organizaci v šatníku si většina z nás spojuje s pár hodinovým úklidem hromady oblečení. Opět musíte věci přesouvat z police do police, skládat je, vybírat příliš malé, vycházející z módy a ty, které čekají na lepší časy. Jak na úklid šatní skříně?

Když si uklízíte šatník, nechte tam jen věci, které potřebujete

Stojí za to přistupovat k této činnosti bez jakýchkoliv sentimentů. Není potřeba se ohlížet na šaty ze studentských časů nebo džíny z prvního rande. Samozřejmě je škoda tyto věci vyhodit, protože mají tolik vzpomínek, ale buďme upřímní – už je nikdy nebudeme nosit. Je lepší je dát lidem, kteří to opravdu potřebují, než je rok co rok přesouvat z místa na místo. Nejlepší je to tedy jednou provždy vyřešit, když provádíme sezónní úklid šatní skříně.

Pojďme se podívat na věšáky a police. Máte-li oblečení, které jste nenosili alespoň rok – rozlučte se s ním. Podobné je to s botami, které mohou být jednou módní. Čekají roky, zavřené v krabicích nebo kartonových krabicích, na lepší časy nebo módní revoluci. A není divu, že se vám vždy dostanou do rukou, když začínáte s úklidem šatníku.

Rozdělte věci na sezónní položky

Když vše uložíte do skříně najednou, budeme mít vždy problém dostat se ke správným věcem a úklid ve skříni bude opravdová noční můra. Nejlepší je tedy použít jednoduchý způsob a rozdělit věci na sezónní. Díky tomu budete mít v prostoru šatníku naaranžováno pouze konkrétní oblečení a snáze pro něj najdete to správné místo. Podzimní kabáty, tlusté zimní bundy nebo letní vzdušné šaty můžete po sezóně dát do horních polic, do horních částí šatníku nebo šatní skříně. Díky tomu v době, kdy je rozhodně nebudete potřebovat, nebudou zabírat místo v nábytku a způsobovat zbytečný zmatek.

Při úklidu šatníku myslete také na obuv. Po sezónním úklidu je uložte do výše popsaných krabic nebo kartonů a schovejte je do hlubších částí skříně. Můžete je také stejně jako oblečení naaranžovat do horní části nábytku nebo na vyšší police, kam příliš často nedosáhneme.

Zvětšení prostoru, tedy pořádek ve skříni vs funkční doplňky

Málo místa ve skříni? Máme způsoby, jak to udělat. Je chybou nevyužít výhod funkčních doplňků, tedy zásuvek, košíků nebo věšáků. Jejich úkolem a primární funkcí je totiž zajistit nejen správné uložení oděvů a věcí, ale také jejich ochranu před poškozením. Jelikož máme tedy přístup k různým typům věšáků, boxů, vložek či separátorů, využijme při úklidu šatní skříně jejich potenciál na maximum.

Mohlo by Vás zajímat

Techniky, které dokáží snížit stres za pár vteřin

Pokud jste ve stresu, nemáte čas číst různé příručky, ani zajít do Tibetského kláštera, nebo trávit hodiny v meditaci. Potřebujete rady, které fungují okamžitě....