Čtvrtek, 23 března, 2023
aktualne
spot_img

Střešní nosiče, které vám převezou kola, zimní výbavu, ale i osobní věci

on

Možná je tohle i váš případ – jste početná rodina o čtyřech či pěti lidech a rádi vyrážíte svým autem za dobrodružstvím. Možná tak jezdíte i na dovolenou, protože letecká dovolená není pro vás. Jezdí tak mnoho lidí, a také mnoho z nich řeší potíže se zavazadlovým prostorem, protože osobní věci pro tolik lidí a ještě jídlo, není jednoduché do kufru auta vměstnat. V takových případech zůstává jedno řešení, které je rozhodně levnější, než pořízení většího auta – střešní nosiče

Nosiče pro každého z nás

Zahrádka, možná také příčníky či nosiče, jsou tu s námi již dlouhá desetiletí. Lidé na nich na střeše svého vozu převáží různé potřeby. Od lyží, osobních věcí až po kola pro celou rodinu. Upevnit na ně můžete střešní box až o 450 litrech, ale i lyže nebo snowboard. Téměř na každý vůz umístíte střešní nosiče. Tedy, mimo vysokých aut, jako jsou dodávky. 

Výběr správných nosičů spočívá v modelu a roku výroby vašeho auta. Rozhodnout se můžete pro české, ale i zahraniční výrobce. Mezi oblíbené a spolehlivé značky, které si zákazníci chválí, patří náš Hakr a švédský Thule.

Další aspekty k výběru

Každé zboží nám nabízí rozdílnou kvalitu, tak je tomu i u střešních nosičů. Při nákupu doporučujeme zajímat se více o materiál než o cenu. K výběru máte tři možnosti – nosiče z plastu, hliníku a oceli. Jak už jistě logicky přemítáte, plastové vám nenabídnout tak velkou nosnost. Jsou spolehlivé, pevné, ale jejich nosnost bývá výraně nižší a uvezou zpravidla jen jedno kolo či lyže. Naopak u nosičů z hliníku či oceli, máte nosnost vyšší. Ty uvezou až čtyři kola či box o 450 litrech.

Dopředu si také zjistěte, jak své nosiče budete na auto upevňovat – zda na hagusy nebo přímo příčníky pod lem střechy. Na Autodoplňky-obchod.cz vám s úsměvem vždy poradí.

Mohlo by Vás zajímat