Sobota, 10 června, 2023
aktualne
spot_img

Techniky, které dokáží snížit stres za pár vteřin

on

Pokud jste ve stresu, nemáte čas číst různé příručky, ani zajít do Tibetského kláštera, nebo trávit hodiny v meditaci. Potřebujete rady, které fungují okamžitě. Takové, které sníží kortizol na počkání a vy se najednou budete moci usmívat iv pondělí ráno, po nepříjemné poradě.

MaM 21.05.2021 13:00 žena, strach, obavy, nedůvěra, mladá ženaFoto: Shutterstock
Prvním krokem k vyřešení problému je jeho identifikace.
Nalaďte se na pocity těla
Zabere vám to možná deset minut a tuto techniku ​​můžete absolvovat prakticky kdekoliv. Dokonce v krajním případě i na toaletě. Garantujeme vám, že do ní vejdete jako zmoklé kuře a vyjdete jako superman. Koucký Michelle Thompson hovoří o technice uvědomění si těla jako o zázraku. Zavřete oči a prociťte každý kousek svého těla. Vnímejte, které části jsou napjaté a pomalu je v mysli uvolněte. Stačí pár minut a ve vašich žilách najednou nebude kolovat stres, ale uvolnění.

Uvědomte si, co prožíváte
Prvním krokem k vyřešení problému je jeho identifikace. Dobře to ví i Michelle Thompson, která tvrdí, že se občas třeba podívat do zrcadla. Avšak do toho vnitřního. Uvědomte si, jaké pocity prožíváte a zkuste je rozdělit na strach, smutek, hněv, radost. Nepříjemné pocity se pokuste nechat odejít. Najděte v každé situaci zrnko optimismu a uvidíte, že se ztratí samy. A vy budete mnohem klidnějším člověkem.

Změňte úhel pohledu
Ať je to jakkoli bizarní nebo nepříjemná situace, vždy se dá na ni podívat jinak. Michelle Thompson upozorňuje, že lidé mají tendenci vnímat změny negativně. Proto radí nestresovat se vlastními černými scénáři. Stres ještě žádné věci nepomohl. Takové uvědomění a změna pohledu na problém radikálně a okamžitě sníží hladinu stresu.

krbové kamna, topení, teplo, křeslo, čtení, domov
ČTĚTE VÍCE
5 drobných návyků, které vám zaručeně vylepší den
Dělejte jednu věc po druhé
Multitasking je jeden z nástrojů, které mohou výrazně zvyšovat stres. Vytváří neustálý tlak, že něco nestíháte. Dejte nohu z plynu dolů. I tak nemůžete dělat všechny věci najednou. Začněte dělat jednu po druhé a plně se na ni koncentrujte. Okamžitě se sníží hladina stresu. Pokud budete postupovat prací krok za krokem, prožijete mnohem méně stresu, jako když se budete snažit udělat všechno hned. Uvidíte, že taková změna okamžitě sníží hladinu stresu a nervozity i během extrémně nabitého dne.

Pomalý a plynulý dech
Pokud cítíte přetlak napětí, nechte vše tak a použijte na eliminaci stresu přirozený nástroj, kterým tělo disponuje. Tím je hluboký pomalý dech. Michelle Thompson říká, že ve stresu dýcháme velmi mělce a rychle. Pomalý hluboký nádech a pomalý výdech, automaticky přizpůsobí tělo i psychiku a harmonizuje hormony. Stačí 10 minut a budete se cítit lépe.

Mohlo by Vás zajímat

Hořčík podávaný v oleji? Čtete správně!

Hořčík, odborněji známý jako magnesium, je minerál, který se podílí na více než 300 chemických reakcí v našem metabolismu. I přes to, že je to...