Neděle, 29 ledna, 2023
aktualne
spot_img

Čtyři principy, jak získat v životě více svobody a štěstí

on

Nemusíte končit v zaměstnání, ani si dát pauzu ve vztahu, abyste získali více svobody. Pro sebe, svůj život a své plány. Klíčem je postavit se čelem k vystoupení z komfortní zóny. Protože svobodnější způsob života začíná právě tam, kde končí vaše dosavadní rutina, která vás svazuje.

MaM 22.05.2021 10:00 šťastieFoto: Shutterstock
Odmítnutí znamená, že do vašeho života nepřijde nic nového.
Podívejte se do očí výzvám
Pokud chcete získat více svobody pro sebe, říkejte více ano než ne. Přesně to doporučuje Hilary DeCesare, Koucký a vůdkyně, která směřuje lidi k nalezení plnohodnotného života. Podle ní nás totiž kladné odpovědi posouvají dopředu a negativní dávají do ofenzívy. No a z obrany se jednoduše góly nestřílí.

Mluvte ano novým výzvám
Hilary DeCesare upozorňuje, že ano netřeba říkat na všechno a bez přemýšlení. Mnohem častěji však přikývněte věcem, které vás v životě baví a dávají vám smysl. Díky tomu vám zůstane více času na sebe a na nové priority. No a to, co vás nebaví, se jaksi samo a bez odmítání vytratí z vašeho života.

žena, strach, obavy, nedůvěra, mladá žena
ČTĚTE AJ
Techniky, které dokáží snížit stres za pár vteřin
Ano vás vždy někam posune
Odmítnutí znamená, že do vašeho života nepřijde nic nového. Naopak kladná odpověď automaticky přitahuje nové situace, možnosti a výzvy. Pokud chcete v životě změnu, tak to nepůjde tím, že budete kroutit hlavou. Mnoho koučů učí lidi, že cestou k svobodnějšímu životu je říci ne. Hilary DeCesare má však jiný názor a tvrdí, že změna přichází jen pozitivním nastavením. Řekněte ano a zjistíte, že váš život najednou dokáže vyměnit všechny staré vzorce. Pokud totiž budete vše jen odmítat, z místa se nikdy nepohnete.

Buďte autentická
Říkejte ano pokud chcete, ne tehdy, pokud se to od vás očekává. Získáte tím svobodu a pocit, že o svém životě opravdu rozhodujete. Mluvte ano, i když se to ne vždy musí líbit vašemu okolí. Protože je třeba, aby vás i respektovalo. „Mluvte ano věcem, které jste vždy toužili dělat, protože život je příliš krátký, abychom mu říkali ne,“ uzavírá Hilary DeCesare.

Mohlo by Vás zajímat

Jak si neublížit po návratu do fitka? Osobní trenér radí, na...

Několik měsíců byly zavřeny fitness-centra. Mnozí sportovní nadšenci se snažili zůstat ve formě alespoň pomocí domácího cvičení. Našli se však i tací, kteří na...