Několik měsíců byly zavřeny fitness-centra. Mnozí sportovní nadšenci se snažili zůstat ve formě alespoň pomocí domácího cvičení. Našli se však i tací, kteří na pohyb a cvičení rezignovali.
Pravda, zpracoval zg 21.05.2021 06:00 2019Foto: archiv Luboše GSCH
Osobní trenér Ľuboš GSCH při tréninku s herečkou Zuzanou vačkovým.
Pro obě skupiny pravděpodobně platí, že chtějí dohnat zameškané a naplno si užít možnost znovu si zacvičit v oblíbeném fitku či na hodině jógy nebo nějaké kardio aktivity. Je to logické a samozřejmě i žádané. Pravidelný pohyb a cvičení tělu přinášejí množství benefitů. Je třeba si však uvědomit, že pustit se s maximálním nasazením do silových cvičení či například intenzivního kardia není ideální postup. Čeho se vyvarovat?
„Fitka byly zavřené několik měsíců. Pokud se forma (těla a kondice) výrazně zhoršila, za dva měsíce do léta lze stihnout napravit mnoho škod. Zejména v případě, že byly během opatření tréninkové aktivity chabé, však třeba tomu přizpůsobit i nástup do posilovny, „říká osobní trenér Ľuboš GSCH.
„Pokud spojíme rozumný a rozumně rychlý postup, výsledky se dostaví opravdu rychle,“ pokračuje trenér. Zároveň však doporučuje využít služeb odborníka – školeného a certifikovaného trenéra, který dokáže postupy nastavit. „Alespoň hodinu-dvě s trenérem, který vytvoří individuální postup pro konkrétního člověka. To je moje doporučení,“ říká.
žena, podložka, cvičení, cvičení vleže
ČTĚTE VÍCE
Co se stane s vaším tělem, když přestanete cvičit? Odbornice varuje, pozor na …
Pokud byste to přece jen „riskli“ bez trenéra, dbejte na to procvičit především základní svalové partie. Nohy, břicho a záda patří mezi nejdůležitější partie. „Skutečné výsledky můžete dosáhnout zejména prací na základních svalových partiích a opracovávat jejich zejména základními cviky,“ vysvětluje Luboš GSCH.
V tomto směru budou mít možná výhodu ti, kteří cvičili během lockdownu i doma – většina tréninkových programů online je totiž zaměřena na cviky s vlastní vahou těla a soustřeďuje se právě na oblast nohou, břicha či zad. I v takovém případě však začněte se základními partiemi a při cvicích na specifickou svalovou partii postupujte pomalu a s menšími váhami i počtem opakování.
Pro nadšence cvičení ve fitness-centru či fanoušků pohybu není neobvyklé, pokud se porovnávají s jinými. Může to být jistý druh motivace, pomáhá nám v konzistentním postupu, někdy formuje pevnou vůli. Zároveň však platí, že každé jedno tělo má své specifické vlastnosti a na to bychom měli myslet především.
„Pokud se někomu (podobnému jako vy) daří hubnout, rýsovat svaly, spalovat tuk lépe nebo rychleji, neznamená to, že je třeba ho následovat. Pokud je někdo lepší, inspirujte se. A tam by to mělo skončit, „upozorňuje GSCH na to, abychom se za každou cenu nesnažili kopírovat trénink nějakého“ borce „či fešandy od vedlejší lavičky. „Buďte však ve své snaze rozumní, přiměřený, pravidelní a zejména sami sebou,“ odkazuje osobní trenér.
https://izpravodajstvi.cz/k-zastineni-terasy-balkonu-i-zimni-zahrady-s-duverou-pouzijte-luxusni-markyzu/
https://nazor.cz/konec-superligy-i-udelovani-investicnich-oscaru-tyden-ve-svete/
https://regionovinky.cz/uspesnost-vyberu-dph-je-nejlepsi-od-roku-2000/