V životě nastanou okamžiky, kdy momentální finanční situace přinese obavy o budoucnost. S prázdnými kapsami se neusíná snadno, obzvláště jsou-li peníze potřeba rychle na akutní opravy nebo úhradu nedoplatků za služby. Půjčka napadne každého, ovšem jak získat úvěr se záznamem v registru?
Půjčky jsou samy o sobě věc ošemetná. Málokdo si libuje ve stavu zadluženosti. Netřeba zmiňovat, že každá půjčka něco stojí a dlužník každým úvěrem přichází o peníze navíc na úrocích a poplatcích.
Ti, kdo již nějakou půjčku mají, jsou navíc vedeni v registru dlužníků. Registry jsou databáze klientů, které slouží primárně bankám a nebankovním společnostem k ověření bonity svých potenciálních zákazníků.
V těchto registrech se evidují údaje o probíhajících půjčkách, neúspěšných žádostech o úvěr, opožděných platbách i úplném vynechání splátek. Pro banky negativní data znamenají automatickou stopku v dalším posuzování žádostí a klienta zamítají.
Nebankovní společnosti přistupují ke každému klientovi individuálně, přestože i jim, stejně jako klasickým bankám, zákon ukládá povinnost do dluhových registrů nahlížet a zjištěnými informacemi se adekvátně řídit. To znamená neposkytovat půjčky rizikovým klientům.
S půjčkami opatrně. Ať se jedná o krátkodobé či dlouhodobé úvěry, se záznamem v registru dlužníků si není radno zahrávat. Je to příliš tenký led.
Nebankovní ústavy však volí benevolentnější strategii a pokud jim nelichotivý záznam o jedné o pár dní opožděné splátce před pár měsíci, která byla v rámci jediného týdne uhrazena, nepřijde jako překážka, nestojí nové půjčce nic v cestě.
Jak funguje půjčka na splátky bez registru
Jakákoliv půjčka je závazek. Krátkodobá či delší, vždy s sebou nese určitá rizika a řadu podmínek. Půjčka na splátky bez registru je pak o to riskantnější, neboť dobrá vůle poskytnout úvěr klientovi s nečistou finanční historií, není zadarmo.
Ty nebankovní instituce, které zamhuřují oči nad registry, se snaží potenciální ztráty a priori vyvažovat vysokými úroky a RPSN, dále poplatky za poskytnutí a vedení úvěru, a v neposlední řadě nadstandardními sankcemi za zpoždění splátek či jejich odklad, nebo za zasílání upomínek.
Lákání nových klientů je velmi vábivé. Společnosti sází na to, že lidé slyší na líbivé slogany typu “první půjčka zdarma”, “bez ručitele” nebo “bez zajištění nemovitostí”. Řada z nich netrvá ani na doložení příjmů.
Bohatě stačí pár výpisů z účtu, na jejichž základě si nebankovní subjekt udělá obrázek o poměru mezi příjmy a výdaji. Podle toho posoudí, zda je žadatel vhodným adeptem na půjčku či nikoliv.
Na splátky lze pořídit prakticky cokoliv. Posledních několik let vede na žebříčku oblíbenosti iPhone na splátky bez registru.
Příklad jedné z dlouhodobých půjček na splátky bez registru:
Výše půjčky 20 000 Kč
Týdenní splátka 740 Kč
Doba splácení 45 týdnů
RPSN 254.04 %
Úrok 35.53 % p.a.
Celkem 33 300 Kč
Uvedený příklad výborně ilustruje, jak může dlouhodobá půjčka na splátky výrazně ovlivnit celkové náklady úvěru směrem nahoru. Čím déle člověk splácí, tím více přeplatí na úrocích a RPSN. Důležité je věnovat pozornost frekvenci splátek. Lidé často přehlédnou týden a měsíc.
iPhone na splátky bez registru
Velmi vyhledávaným produktem, který se o oblibou nakupuje na vícero plateb, je iPhone na splátky bez registru. Vzhledem k vysoké pořizovací ceně je poptávka po splátkách velmi široká. Jednou z cest, jako dosáhnout splátek, je pořídit si telefon přes společnost Home Credit.
Home Credit nabízí možnost zaplatit za telefon ve 12 rychlých splátkách, případně v 60 pomalých splátkách. Společnost se nebrání ani možnosti volby vlastních splátek.
IPhone na splátky bez navýšení je k mání přes společnost Hello bank na 10 splátek a s volitelným pojištěním při ztrátě zaměstnání, nemoci nebo invaliditě. Zde je však potřeba počítat, že Hello bank jako tradiční banka nahlíží do registru a zamítá žadatele s jakýmkoli negativním zápisem.
https://i60.eu/vitamin-c-pritel-v-podzimnich-pliskanicich/
https://casopisrodina.cz/co-vsechno-na-vas-ceka-pokud-planujete-dovolenou-v-rumunsku/
https://4senior.cz/dali-miliony-do-budovy-kterou-nevyuziji-nyni-se-vodohospodari-stehuji-do-bratislavy/