Úterý, 6 prosince, 2022
aktualne
spot_img

Tento sport by měla dělat po překročení 50-ky každá žena

on

Jaký sport zvolit, pokud máte více než 50 let?
„Journal of Neuroimaging“ publikoval novou studii, která tvrdí, že umění tajči (tai chi) přináší neočekávané psychologické a fyzické výhody zejména pro starší lidi. Pomocí magnetické rezonanční spektroskopie vědci zkoumali mozkové a svalové aktivity starších lidí během 12-týdenního programu cvičení tajči. Výsledky jasně ukázaly, že tento sport zlepšoval metabolickou aktivitu mozku a zvyšoval regeneraci svalů.

štíhlá postava, pěkný zadek, kondice
ČTĚTE VÍCE
Pevný zadek do bikin! Neříkejte, že takový nechcete. Ještě to můžete stihnout, pokud …
„Výhody tajči jsou známé již dlouho, ale studie potvrzuje viditelné zlepšení díky tomuto sportu prostřednictvím měřitelných výsledků,“ říká hlavní autor studie Dr. Alexander Lin z „Brigham and Women ‚s Hospital“ a „Harvard Medical School“.

Tajči je čínské bojové umění, kterému vládnou především pomalé pohyby – zahrnuje v sobě bojovou, zdravotní a duchovní oblast. Pro sestavu tajči jsou charakteristické pomalé, plynulé, uvolněné pohyby. Cvičení pomáhá zvládnout stres, obnovuje a udržuje přirozené zdraví, natahuje, posiluje a uvolňuje celé tělo.

plank, žena, trénink, cvičení, postava
ČTĚTE VÍCE
Ne nudný, ale zázračný! Plank můžete obměňovat na mnoho způsobů – viz videa a trénujte
Už předchozí studie ukázaly, že toto lehké bojové umění nabízí seniorům řadu výhod. Zlepšuje se nejen jejich fyzická rovnováha a flexibilita, ale prokazatelně se snižuje i krevní tlak.

Mohlo by Vás zajímat

Techniky, které dokáží snížit stres za pár vteřin

Pokud jste ve stresu, nemáte čas číst různé příručky, ani zajít do Tibetského kláštera, nebo trávit hodiny v meditaci. Potřebujete rady, které fungují okamžitě....