Čtvrtek, 23 března, 2023
aktualne
spot_img

Tento sport by měla dělat po překročení 50-ky každá žena

on

Jaký sport zvolit, pokud máte více než 50 let?
„Journal of Neuroimaging“ publikoval novou studii, která tvrdí, že umění tajči (tai chi) přináší neočekávané psychologické a fyzické výhody zejména pro starší lidi. Pomocí magnetické rezonanční spektroskopie vědci zkoumali mozkové a svalové aktivity starších lidí během 12-týdenního programu cvičení tajči. Výsledky jasně ukázaly, že tento sport zlepšoval metabolickou aktivitu mozku a zvyšoval regeneraci svalů.

štíhlá postava, pěkný zadek, kondice
ČTĚTE VÍCE
Pevný zadek do bikin! Neříkejte, že takový nechcete. Ještě to můžete stihnout, pokud …
„Výhody tajči jsou známé již dlouho, ale studie potvrzuje viditelné zlepšení díky tomuto sportu prostřednictvím měřitelných výsledků,“ říká hlavní autor studie Dr. Alexander Lin z „Brigham and Women ‚s Hospital“ a „Harvard Medical School“.

Tajči je čínské bojové umění, kterému vládnou především pomalé pohyby – zahrnuje v sobě bojovou, zdravotní a duchovní oblast. Pro sestavu tajči jsou charakteristické pomalé, plynulé, uvolněné pohyby. Cvičení pomáhá zvládnout stres, obnovuje a udržuje přirozené zdraví, natahuje, posiluje a uvolňuje celé tělo.

plank, žena, trénink, cvičení, postava
ČTĚTE VÍCE
Ne nudný, ale zázračný! Plank můžete obměňovat na mnoho způsobů – viz videa a trénujte
Už předchozí studie ukázaly, že toto lehké bojové umění nabízí seniorům řadu výhod. Zlepšuje se nejen jejich fyzická rovnováha a flexibilita, ale prokazatelně se snižuje i krevní tlak.

Mohlo by Vás zajímat