Pátek, 28 ledna, 2022
aktualne
spot_img

Několik tipů, jak zvládnout podnikání i studium VŠ

on

Podnikáte na vysoké? V tomto článku se dozvíte nejen to, jak podnikání při studiu zahájit, ale především, jak zvládat sedět na dvou židlích.

Na samotném zahájení podnikání není naprosto nic složitého. Zajdete na libovolný živnostenský úřad, zaplatíte poplatek, vyplníte jednotný formulář a máte hotovo. Úřad už sám informuje všechny potřebné instituce – zdravotní pojišťovnu, sociální správu a finanční úřad.

Období studia je pro začátek podnikání nejvýhodnější. Stát totiž vytváří příznivé podmínky pro podnikající studenty do 26 let a vy tak budete osvobozeni od několika poplatků, kterým se jinak nevyhnete. Vaše živnost bude považována za vedlejší, nemusíte proto platit pravidelné zdravotní a sociální poplatky. Musíte jen o vašem studiu uvědomit příslušné úřady, zejména zdravotní pojišťovnu a Správu sociálního zabezpečení.

Studenti si z daně mohou odečíst nejen vynaložené náklady a uplatnit slevu na poplatníka, ale také si mohou odečíst slevu na studenta. Všechny další výhody mohou čerpat stejně, jako ostatní živnostníci.

Navzdory všem zvýhodněním od státu, vaším hlavním nepřítelem bude chybějící čas. Toho nebude nazbyt a musíte se proto připravit přinést vlastní oběť a rozloučit se s některými volnočasovými aktivitami. také se musíte naučit ovládat time management, protože jen dokonalým plánováním najdete cestu ke zvládání obou povinností.

Nezapomínejte však na kvalitní odpočinek. Dostatečně spěte, dobře se stravuje a nemějte na sebe přehnané nároky. Pokud obě věci naráz nezvládáte, buďte soudní a dejte přednost tomu, co je pro vás důležitější.

Pokud nebudete stíhat, využijte možnosti vypracování seminárních prací na zakázku, případně v pozdějších fázích studia také vypracování bakalářské práce. Ušetříte tak spoustu času, kterou budete moci věnovat vašemu podnikání.

Mohlo by Vás zajímat

Tipy, triky, nápady: Jablko lásky

Pravidelná konzumace jablek zvyšuje libido u žen.Podle výsledků jedné ze studií skupina žen denně konzumující jablka vykazovala větší chuť na sex jako skupina bez...