Pátek, 28 ledna, 2022
aktualne
spot_img

Iniciativa zemědělců podporuje stávku rolníků v Polsku

on

Zemědělské sdružení na Slovensku Iniciativa zemědělců (IPIF) s traktory a Slovenské farmáři na více místech na Slovensku podporuje úterní stávku rolníků v Polsku proti likvidaci malých a rodinných farem ve střední Evropě.
Zemědělské sdružení na Slovensku Iniciativa zemědělců (IPIF) s traktory a Slovenské farmáři na více místech na Slovensku podporuje úterní stávku rolníků v Polsku proti likvidaci malých a rodinných farem ve střední Evropě. Uvedl to pro TASR farmář František Oravec z iniciativy.

„Tentokrát podporujeme polských zemědělců, ale sloučením se protestujících farmářů chceme tisknout i na slovenský vládu a na slovenské ministerstvo zemědělství, aby občané, hlavně ve městech, žili z potravinové soběstačnosti,“ přiblížil.

Podle jeho slov se velmi viditelně svět a Evropa globalizují a všechno, nejen zemědělství, je tak nastaveno, ať už přes zákony nebo přes státní zřízení, aby obyčejným lidem vyšly peníze pouze „od výplaty k výplatě“.

„Polská mafie likviduje malých rolníků stejně jako slovenská mafie likviduje Slovenská rolníků. Tak chceme podpořit velký stávku Poláků, a proto na sedmi místech na Slovensku – před ambasádou v Bratislavě, před konzuláty v Olomouci a Liptovském Mikuláši a na hraničních přechodech s Polskem jsme dali po tři-čtyři traktory, abychom viditelně podpořili protest polských farmářů, „upřesnil.

„Následně chceme vytvořit jakousi protestující farmářskou V4, abychom měli větší sílu v Bruselu. Chceme nejen mediální, ne pouze slovní podporu malých a středních farmářů. Chceme, aby bylo opravdu podporované zemědělství ve zmíněných zemích. Chceme, aby obchod a velkoobchod nežili z naší práce a neměli rabaty na úkor občanů těchto zemí, „vysvětlil.

Iniciativa zemědělců avizovala, že podpoří protest polských farmářů protestům před Velvyslanectvím Polské republiky v Bratislavě, před honorární konzulové Polské republiky v Liptovském Mikuláši av Košicích, jakož i na hraničních přechodech Kurov-Muszynka, Becherov-Konieczny, Vyšný Komárnik-Barwinek a Suchá hora-Chochołów .

„Z informací, kterými disponuji, je zřejmé, že takové protesty na policii nahlášeny nebyly. Mám jen informaci, že jsou momentálně tři traktory na hraničním přechodu Vyšný Komárnik-Barwinek – bez omezení provozu. Na hraničních přechodech Kurov-Muszynka a Becherov-Konieczny ne je nikdo, „přiblížila pro TASR Andrea Dobiášová, vedoucí oddělení komunikace a prevence prezídia Policejního sboru.

Dodala, že před konzulátem Polské republiky v Liptovském Mikuláši se na odstavné ploše nachází odstaven jeden traktor. „V jeho blízkosti, ani na místě protestu se nenacházejí žádné osoby,“ doplnila Dobiášová. Stejně jeden traktor se nachází také v blízkosti Velvyslanectví Polské republiky v Bratislavě.

Mohlo by Vás zajímat

Tipy, triky, nápady: Jablko lásky

Pravidelná konzumace jablek zvyšuje libido u žen.Podle výsledků jedné ze studií skupina žen denně konzumující jablka vykazovala větší chuť na sex jako skupina bez...