Pátek, 28 ledna, 2022
aktualne
spot_img

Do očkovací loterie se už přihlásilo téměř 950.000 lidí

on

Registrace do slosování o očkovací prémii je spuštěna 23 dní a za ten čas se na stránce www.bytzdravyjevyhra.sk přihlásilo téměř 950.000 očkovaných. Jen během nedělní (22. 8.) relace jejich přibylo 13.500. Informoval o tom tiskový odbor ministerstva financí (MF) SR.

MF SR eviduje nejvíce registrací v Bratislavském kraji (152.000 lidí), přičemž následuje Ústecký kraj (140.000 lidí). Přes 19% z přihlášených do očkovací prémie jsou senioři starší 65 let. Za posledních sedm dní tvoří tato nejzranitelnější věková skupina dokonce nejvyšší podíl ze všech registrací. Během uplynulého týdne se do očkovacího prémie přihlásilo dohromady 50.000 lidí z této věkové kategorie. Například v sobotu byla až čtvrtina ze všech registrovaných právě ve věku nad 65 let.

Resort financí upozornil, že používání stránky www.bytzdravyjevyhra.sk je možné pouze z území České republiky. Jde o bezpečnostní opatření, které má chránit již registrovaných občanů a jejich osobní údaje. MF SR s ním počítalo ještě před spuštěním samotné registrace.

Mohlo by Vás zajímat

Tipy, triky, nápady: Jablko lásky

Pravidelná konzumace jablek zvyšuje libido u žen.Podle výsledků jedné ze studií skupina žen denně konzumující jablka vykazovala větší chuť na sex jako skupina bez...