Pátek, 28 ledna, 2022
aktualne
spot_img

Britská amabasáda v Moskvě dostala pro zástavu LGBTI upozornění

on

Britské velvyslanectví v Moskvě dostalo protestní nótu od ruského ministerstva zahraničních věcí v souvislosti se zástavou hnutí LGTBI, kterou daná ambasáda veřejně vyvěsila koncem června.

Informovala o tom v úterý tisková agentura TASS.

Zákonodárce dolní komory ruského parlamentu – Státní dumy – Vasilij Piskarev prohlásil, že protestní nóta týkající se vystavených vlajek hnutí duhového pochodu byla zaslána na ambasády Británie, Spojených států a Kanady.

Velvyslanectví Británie v Moskvě vystavilo zástavu hnutí LGBTI koncem června. Předtím tuto zástavu vztyčila i americká mise, přičemž zdůraznila, že zástavu vytvořil americký umělec a aktivista Gilbert Baker.

Zástava byla poprvé vztyčena jako symbol naděje a rozličnosti 25. června 1978 během pochodu homosexuálů v San Francisku.

Kremelský mluvčí Dmitrij Peskov uvedl, že porušení zákona zakazujícího propagandu osob vyznávající homosexualitu mezi mladistvými je nepřijatelné.

Mohlo by Vás zajímat

Tipy, triky, nápady: Jablko lásky

Pravidelná konzumace jablek zvyšuje libido u žen.Podle výsledků jedné ze studií skupina žen denně konzumující jablka vykazovala větší chuť na sex jako skupina bez...